Športový rybolov  Štrkovisko Padáň

Slovenčina

Štrkovisko Padáň Štrkovisko Padáň Štrkovisko Padáň
>> Športový rybolov Padáň > Obsádka

Obsádka v revíri
    Štrkovisko Padáň

Štrkovisko Padáň je kaprovitá voda, kde kapor tvorí väčšinu obsádky. Športovým rybárom ponúkame aj zopár zaujímavostí o rybách a tipy, ako dospieť k rybárskemu šťastiu pri ich love. Štrkovisko Padáň je zarybnené nasledovnými druhmi rýb:

Obsátka kapor

kapor - je najväčšia kaprovitá ryba na Slovensku. Zdržuje sa v hlbšej vode s mäkkým dnom, je náladový v prijímaní potravy ako aj v dodržiavaní času brania. Kapor sa ľahko vyplašiť pri neobvyklých a silnejších zvukoch. Úspech v love kapra je podmienený pravidelným a miernym vnadením, trvajúci viac dní. Na návnadu je ideálny šrot a kukurica. Ako nástraha sa v našom revíri Padáň osvedčili na jar červíky, v lete a na jeseň kukurica. Z boiles obľubuje mäsové príchute, kombináciu ryba + sladká príchuť. Samostatná sladká príchuť nepatrí medzi obľúbené. Chyteného kapra je treba zdolávať pomaly a opatrne, má sa vkladať do podberáka vo väčšej vode a na brehu s ním narábať výhradne na navlhčenej podložke. Kapor má rád stabilné počasie, pred zhoršením počasia nie je veľmi aktívny, naopak pri zmene počasia k lepšiemu berie veľmi dobre. Hmotnosť jednotlivých nasadených kaprov, ktorých možno v sezóne bežne zdolať je až do 25 kg!

Obsátka karas

karas - pripomína šupinatú formu kapra. Lovia ho najmä športoví rybári. Je to otužilá a nenáročná ryba. Karas býva náladový, berie však dôverčivo, prikrmovaním ho možno, podobne ako kapra, stiahnuť z okolia. Najlepšie berie na červy a cesto. Na Žitnom ostrove ryba obľúbená na spestrenie chute do halászlé, či do rybieho šalátu.

Obsátka pleskáč

pleskáč - zdržiava sa v hlbších úsekoch, žije v húfe. Cez deň migruje za potravou, nepohrdne živočíšnou ani rastlinnou nástrahou, dosahuje hmotnosť do 0,5 kg.

Obsátka amur

amur - Zdržuje sa v skupine. V jarnom období predvádza úchvatné "divadlo" na hladine, keď sa ako bylinožravec krmí kvetom topoľov spadnutých na vodnú hladinu . Vtedy možno pekne rozoznať jeho podlhovastý tvar tela, často metrové kusy s váhou 10 - 20 kg. Spôsob lovu je podobný ako u kapra. Je náročný a citlivý na návnadu, ale nepohrdne ani rohlíkom, chlebovou kôrkou alebo kukuricou. Amur je bojovný, po záseku prudko vyráža.

Obsátka lieň

lieň - obľúbená športová ryba strednej veľkosti s veľkou výdržou. Najčastejšie sa vyskytuje v zárastoch stojatých vôd.

Obsátka šťuka

šťuka - Je stanovištná ryba, zdržujúca sa v hlbších zátokách, berie na malú rybku. Lov vláčením je vzhľadom na plochu štrkoviska a obsadenosť rybármi problematický. Ak rybár uloví šťuku, nesmie ju vrátiť naspäť do vody, pretože väčšinou šťuka následne uhynie. Rybár si jú zakúpi a ponechá. Pokiaľ sa šťuka chytí nedopatrením pri love kapra, rybár ju v žiadnom prípade nesmie vrátiť do vody ale odovzdá ju obsluhe.

Aktuálne počasie

Otváracie hodiny


Dnes 23.6.2024 máme otvorené

06:00 - 20:00 hod.

Tešíme sa na Vás

Anketa

Čo je pre Vás rozhodujúce pri výbere súkromného rybárskeho revíru?


[5518] otváracie hodiny
otváracie hodiny
[9357] cena vstupného
cena vstupného
[2370] vzdialenosť od bydliska
vzdialenosť od bydliska
[4685] zarybnenie a úlovky
zarybnenie a úlovky
[1459] ústretovosť personálu
ústretovosť personálu
[1534] príjemné prostredie
príjemné prostredie

Počet hlasov: 24923