Športový rybolov  Štrkovisko Padáň

Slovenčina

Štrkovisko Padáň Štrkovisko Padáň Štrkovisko Padáň
>> Športový rybolov Padáň > Obsádka

Obsádka v revíri
    Štrkovisko Padáň

Štrkovisko Padáň je kaprovitá voda, kde kapor tvorí väčšinu obsádky. Športovým rybárom ponúkame aj zopár zaujímavostí o rybách a tipy, ako dospieť k rybárskemu šťastiu pri ich love. Štrkovisko Padáň je zarybnené nasledovnými druhmi rýb:

Obsátka kapor

kapor - je najväčšia kaprovitá ryba na Slovensku. Zdržuje sa v hlbšej vode s mäkkým dnom, je náladový v prijímaní potravy ako aj v dodržiavaní času brania. Kapor sa ľahko vyplašiť pri neobvyklých a silnejších zvukoch. Úspech v love kapra je podmienený pravidelným a miernym vnadením, trvajúci viac dní. Na návnadu je ideálny šrot a kukurica. Ako nástraha sa v našom revíri Padáň osvedčili na jar červíky, v lete a na jeseň kukurica. Z boiles obľubuje mäsové príchute, kombináciu ryba + sladká príchuť. Samostatná sladká príchuť nepatrí medzi obľúbené. Chyteného kapra je treba zdolávať pomaly a opatrne, má sa vkladať do podberáka vo väčšej vode a na brehu s ním narábať výhradne na navlhčenej podložke. Kapor má rád stabilné počasie, pred zhoršením počasia nie je veľmi aktívny, naopak pri zmene počasia k lepšiemu berie veľmi dobre. Hmotnosť jednotlivých nasadených kaprov, ktorých možno v sezóne bežne zdolať je až do 25 kg!

Obsátka karas

karas - pripomína šupinatú formu kapra. Lovia ho najmä športoví rybári. Je to otužilá a nenáročná ryba. Karas býva náladový, berie však dôverčivo, prikrmovaním ho možno, podobne ako kapra, stiahnuť z okolia. Najlepšie berie na červy a cesto. Na Žitnom ostrove ryba obľúbená na spestrenie chute do halászlé, či do rybieho šalátu.

Obsátka pleskáč

pleskáč - zdržiava sa v hlbších úsekoch, žije v húfe. Cez deň migruje za potravou, nepohrdne živočíšnou ani rastlinnou nástrahou, dosahuje hmotnosť do 0,5 kg.

Obsátka amur

amur - Zdržuje sa v skupine. V jarnom období predvádza úchvatné "divadlo" na hladine, keď sa ako bylinožravec krmí kvetom topoľov spadnutých na vodnú hladinu . Vtedy možno pekne rozoznať jeho podlhovastý tvar tela, často metrové kusy s váhou 10 - 20 kg. Spôsob lovu je podobný ako u kapra. Je náročný a citlivý na návnadu, ale nepohrdne ani rohlíkom, chlebovou kôrkou alebo kukuricou. Amur je bojovný, po záseku prudko vyráža.

Obsátka lieň

lieň - obľúbená športová ryba strednej veľkosti s veľkou výdržou. Najčastejšie sa vyskytuje v zárastoch stojatých vôd.

Obsátka šťuka

šťuka - Je stanovištná ryba, zdržujúca sa v hlbších zátokách, berie na malú rybku. Lov vláčením je vzhľadom na plochu štrkoviska a obsadenosť rybármi problematický. Ak rybár uloví šťuku, nesmie ju vrátiť naspäť do vody, pretože väčšinou šťuka následne uhynie. Rybár si jú zakúpi a ponechá. Pokiaľ sa šťuka chytí nedopatrením pri love kapra, rybár ju v žiadnom prípade nesmie vrátiť do vody ale odovzdá ju obsluhe.

Aktuálne počasie

Otváracie hodiny


Dnešný deň 16.7.2024 máme zatvorené

Najbližšie máme otvorené vo štvrtok

Anketa

Čo je pre Vás rozhodujúce pri výbere súkromného rybárskeho revíru?


[5549] otváracie hodiny
otváracie hodiny
[9409] cena vstupného
cena vstupného
[2391] vzdialenosť od bydliska
vzdialenosť od bydliska
[4709] zarybnenie a úlovky
zarybnenie a úlovky
[1483] ústretovosť personálu
ústretovosť personálu
[1555] príjemné prostredie
príjemné prostredie

Počet hlasov: 25096